Wynajem autolawet jako pomysł na biznes

Samochody używane są bardzo popularne wśród klientów i ze względu na atrakcyjną różnicę w cenie w stosunku do aut nowych, jeszcze przez wiele lat, a może nawet nigdy, ta nisza nie przestanie się rozwijać. Rynek wewnętrzny tętni życiem, ale cały czas bardzo wiele aut sprowadza się z zagranicy.

Aby sprowadzić samochód z zagranicy może być potrzebna autolaweta, stąd pomysł aby prowadzić firmę zajmującą się ich wynajmem. Dodatkowo można świadczyć usługi transportu auta czy pomocy drogowej.

Jakie ceny za wynajem autolawety?

Szybkie badanie konkurencji pozwoliło ustalić średnią cenę gdzie doba wynajmu auta to koszt ok 280 zł bez limitu kilometrów.

Zaletą jest sposób płatności z góry. Należy doliczyć kaucję zwrotną ok 1200 zł.

Dużym plusem dla klientów jest to, że auto można wypożyczyć już posiadając prawo jazdy kat. B.

Dla klientów takie ceny nie powinny być wygórowane, szczególnie iż jest to całkowity koszt wynajmu bez dodatkowych opłat i prowizji, jak to z reguły bywa w innego typu wypożyczalniach. Takie autolawety byłyby oczywiście ubezpieczone, ale nie zwalniałoby to klientów z odpowiedzialności za nie w momencie podpisania umowy.

Minusem prowadzenia takiej działalności są na pewno wysokie ubezpieczenia OC, AC, NNW, czy OC przewoźnika, nie zapominając o amortyzacji auta, co łącznie w skali roku daje spore sumy.

Motoryzacja to dobra nisza, w której są pieniądze oraz klienci skłonni je wydać. Są to przede wszystkim usługi potrzebne i na pewno obrotna osoba może z powodzeniem prowadzić taki biznes. O tym, że jest to możliwe i opłacalne świadczy duża liczba firm które już się tym zajmują, takich jak:

  • Fabryka Prądu (oprócz wynajmu agregatów prądotwórczych w ofercie ma również wynajem autolawet Warszawa)
  • Autolawety24h (specjalizują się w autolawetach i transporcie dla innych firm)

Agregaty prądotwórcze

Oferujemy w pełni wyciszone generatory prądu wraz z wykwalifikowaną obsługą techniczną, która na bieżąco monitoruje i reaguje na sytuacje. https://fabryka-pradu.pl/